Bu Yaz Kakao Yağı ile Bronzlaşmaya Ne Dersin?

Bu Yaz Kakao Yağı ile Bronzlaşmaya Ne Dersin?

      Kakao yağı genel olarak soğuk presleme yöntemi ile kakao çekirdeklerinden elde edilen doğal bir yağdır. Katı formda bulunan bu yağın erime derecesi 40 derecedir. Komedon skoru 4 olan bu yağı yüz bakımında sivilce ve gözenek oluşturma riski güçlü olduğu için vücut bakımında kullanmak çok daha faydalıdır. Yüz için kullanımının aksine vücut kullanımında birçok faydası bulunmaktadır.

       Kuru olan cildi nemlendirmesi ve beselemesi haricinde, yaz aylarında bronzluk için kullanımı oldukça idealdir.  Nemlendirici özelliği sayesinde vücudun daha eşit bir şekilde bronzlaşmasına yardımcı olurken, güneş yanığı riskini azaltmaktadır.

Kakao yağı, cildini bronzlaşma sırasında UV radyasyonunun oluşturduğu serbest radikallerin neden olduğu hasarlardan korumaya yardımcı olabilecek E vitamini gibi antioksidanlar içerir. Bu da potansiyel olarak erken yaşlanma ve cilt hasarı riskini azaltabilir. Kakao yağı cilt elastikiyetini artırabilir, bu da bazen bronzlaşma sırasında oluşabilecek çatlakları önlemeye yardımcı olur.

      Kakao yağının kendisi yüksek bir SPF’ye (güneş koruma faktörü) sahip olmasa da, yoğun kıvamı nedeniyle UV ışınlarına karşı bir miktar koruma sağlar. Ancak güneşten korunmak için yalnızca kakao yağına güvenmek, özellikle de uzun süre güneşe maruz kalma durumunda önerilmez. Kakao yağı cildin çok daha kalıcı şekilde bronzlaşmasına yardımcı olur.

      Unutmamak gerekir ki kakao yağını çok hassas ciltlerde önermiyoruz. Mutlaka yüksek faktörlü bir güneş koruyucusu ile kullanmayı öneriyoruz.

      La Vie Ancienne kakao yağı cildinizi nemlendirir, besler ve daha kalıcı bir bronzlaşma sağlar. %100 saf kakao yağından tamamen el yapımı süreçlerle hazırladığımız kakao yağımızın kullanımı deniz kabuğu şekilleri sayesinde hem çok daha eğlenceli ve pratiktir. Plaja giderken küçük bir kavanoza 2-3 tane şekil almanız yeterli olacaktır. Bu eğlenceli şekiller sayesinde vücudunuza kolayca uygulayabilirsiniz. Detaylar için web sitemizde ki kakao yağını ( La Vi Ancienne – Kakao Yağı (Cocoa Butter) incelemeyi unutmayın.

Keyifli bir yaz olsun herkese!

Share this post

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.