Skualen Yağı Nem Bombası

Skualen Yağı Nem Bombası

Her zeytin çeşidinin 100 gramında 400 ile 800 miligram arasında bulunan skualen yağı oldukça kıymetli. Neden mi? Bizler bebekken vücudumuzun çokça ürettiği bu özel hidrokarbon yaş aldıkça vücudumuzda azalmaya başlar. C30 H50’den (karbon ve hidrojenden) oluşan skualenin doymamış yağ oranı oldukça yüksektir

Cildimizin sebumunda doğal olarak bulunan bu özel madde, hücrelerin yenilenmesi, onarılması ve cildin canlı kalmasında büyük rol oynuyor.

Güçlü bir antioksidan özelliğe sahip olan skualen hücrelerin ömrünü uzatma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda cildin su tutma kapasitesini artırır bu da cildin su kaybını yüksek oranda engeller. Bu özellikleri sayesinde skualenden çok iyi bir nemlendirici olarak bahsedebiliriz. Nem tutma özelliği sayesinde cildin elastikiyet kaybının azalması ve cildin kırışıklarla savaşmasını destekler.

Skualen ince yapısı ve cilt tarafından hızlı emilimi sayesinde, cildinizde yağlı bir his ve ağırlık bırakmaz. Kolayca cilt rutininiz içerisine dahil edebileceğiniz skualeni hem cilt hem saç bakımınızda kullanabilirsiniz.

Nem bombası skualen ile tanışmadıysan hala, cilt bakımı rutininin vazgeçilmezi olacağına şimdiden eminiz!

La Vie Ancienne Skualen Yağı’nı aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsin.

Share this post

There are no comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.