Doğal Deodorant – Natural Deo

Doğal Deodorant – Natural Deo

         Deodorant kadın erkek hepimizin doğal hijyen malzemelerimizin başında gelmektedir. Deodorant kullanımında artan farkındalık da deodorantın yaz kış günlük rutin kullanımını arttırdı. Ancak her gün cilde uygulanan bu ürünün içeriği oldukça tartışma konusu. Son yıllarda oldukça popüler olan doğal deodorantlar birçok endüstriyel ürünün yerine geçmeye başladı. Doğal deodorantlarla ilgili insanların kafasında hala birçok soru işareti. Gelin bu soruların cevaplarına beraber bakalım.

Neden Doğal Deodorant Kullanmalıyım?

     Doğal deodorantı tercih etmenin ilk sebebi içerisinde zararlı olabilecek bileşenler içermemesi. Alüminyum bileşikleri, paraben, ftalatlar ve sentetik kokular kaçınılması gereken başlıca içerikler başında gelmektedir. Bu nedenle bir ürünü satın almadan önce mutlaka içerik kısmına göz gezdirmeyi unutmayın. Doğal deodorantlar zararlı bileşenlerin aksine doğal hammaddelerle, bitki özleri ve minerallerle formüle edilmektedir. Bu da kullanıla ürünü çok daha güvenli bir hala getirir.

     Doğal deodorantlar içeriklerinde doğal hammaddeler sayesinde cilt tahrişlerinin ve rahatsızlıklarının azalmasına yardımcı olarak cildin yatışmasına ve nemlenmesine yardımcı olur.

Doğal Deodorantın Faydası Nedir?

    Doğal deodorantlar sürdürülebilirlik ve çevre dostu ürünlerdir.  Özellikle cam ambalaja sahip olmaları onları diğer ürünlerden farklı kılar.

Doğal Deodorant Teri Önler mi?

    Terlemek vücudumuzun doğal dengesi için yapması gereken önemli bir eylemdir. Bu nedenle doğal deodorantların amacı teri önlemek değildir. Kimyasal yüklü deodorantlar teri doğal deodorantlara göre daha iyi önler, bunun nedeni içeriklerinden bulunun alüminyum ve zararlı bileşenlerdir. Bu içerikler ciltte bulunan gözenekleri direk olarak bloke ederek vücudun doğal dengesiyle çalışmasına engel olur. Bu nedenle hem sağlığa ve hem cilt için oldukça zararlıdır. Doğal deodorantlar terlemeyi önlemezler. Vücudun doğal akışında çalışmasını sağlayarak ter kokusuyla savaşırlar.

Doğal Deodorant Ter Kokusunu Önler mi?

       Doğal deodorantlar terlemeyi önleyici maddeler gibi ter bezlerini bloke etmek yerine kokuyu önlemek için gözenekleri tıkamadan koku yapan bakterilerle savaşan ve cilde zarar vermeyen doğal içeriklerdir. Kokuyu kontrol altında tutmaya yardımcı olurken vücudunuzun doğal olarak terlemesine izin verdiklerini unutmamak gerekir. Kokularını bitki özleri ve uçucu yağlardan alırlar.

Nedene La Vie Ancienne Doğal Deodorantı Kullanmalıyım?

      Le Deodorant hem kadın hem de erkekler için günlük kullanıma uygun bir deo roll-ondur. Karbonat içermeyen %100 doğal ve bitkisel hammaddelerle formüle edilmiştir. Roll- on başlığı sayesinde kolayca uygulanabilir. Cildin doğal ter dengesine etki etmeden, ter kokusunu önlemeye yardımcıdır. Formülasyonu sayesinde koltuk altınıza bakım yapar. İçerisindeki uçucu yağların kokusu ise ayrıca bedeninize keyifli bir ferahlık sağlayacaktır. Paraben, alüminyum, silikon ve esans içermez. Kıyafetlerde iz bırakmaz.

La Vie Ancienne Le Deodorant ürünlerimizi hemen inceleyin.

Share this post

There are no comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.