Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları

Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları

Üzüm çekirdeği Yağı faydaları

Üzüm çekirdeği yağı, preslenmiş üzüm çekirdeklerinden elde edilir. Antienflamatuvar, antimikrobiyal, antioksidan özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Bu özellikleri ile beraber, yüksek miktarda barındırdığı Omega6 yağ asitleri ve içeriğindeki E vitamini, üzüm çekirdeği yağının cilt için popüler bir ürün haline getirmiştir.

Omega6 yağ asitleri cilt fonksiyonu ve görünümü için çok önemlidir. Aynı zamanda cilt bariyer fonksiyonları için Omega6 gereklidir. Üzüm çekirdeği yağındaki ana omega-6 PUFA, linolenik asittir. Bu yağ asidi, cildin orta ve dış katmanlarındaki iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur.E Vitamini ise  serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olurken cilt için iyi bir antioksidan deposu sağlamaktadır.

Gelin şimdi üzüm çekirdeği yağının cilt için olan faydalarını daha ayrıntılı olarak inceleyelim.

Üzüm çekirdeği yağı cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur.

Üzüm çekirdeği yağı, proantosiyanidin adı verilen güçlü bir antioksidan bileşen içerir. Bu antioksidan, cildinizde sürekli kullanıldığında cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur.

Cilt elastikiyetini destekler.

Üzüm çekirdeği yağı güzelliğini yağ asitlerinden alır; bu bileşikler ciltte kolajeni yeniden oluşturmaya yardımcı olabilir. Yaşlandıkça cildimiz kolajen kaybeder ve bu da cildin donuklaşmasına ve sarkmasına neden olabilir.

Cildin nemlenmesine yardımcı olur.

Üzüm çekirdeği yağı, yağ asidi bileşimi sayesinde cilt için ultra-nemlendirici bir yağdır. Özellikle kış aylarında çok kuruyan ciltler için harika bir nemlendiricidir.

Hassas ciltleri sakinleştirmeye yardımcıdır.

Üzüm çekirdeği yağı cildi nemlendiren ve iltihabı azaltan bileşiklere sahiptir. Hassas cilde sahip kişiler için oldukça destekleyicidir. Cilt hassasiyeti ile gelen kızarıklık, kaşıntı ve yanmayı üzüm çekirdeği ile yatıştırılabilirsiniz.

Aknelerle savaşmaya yardımcıdır.

Akne, cilt yüzeyindeki tıkanmış gözeneklerden kaynaklanır. Gözeneklerimiz kir veya bakteri ile tıkanarak sivilce oluşumuna neden olabilir. Üzüm çekirdeği yağı antimikrobiyal özelliklere sahiptir bu sayede aknelerle savaşmaya yardımcıdır.

Üzüm çekirdeği yağı cilt rutininize katmak için hem etkili hem de uygun fiyatlı bir sabit yağ. Yapmanız gereken temiz cildinize akşamları yatmadan önce 3-4 damla üzüm çekirdeği yağı ile masaj yapmak. Dilerseniz en sevdiğiniz nemlendiricinize birkaç damla üzüm çekirdeği yağın ekleyerek de kullanabilirsiniz.

La Vie Ancienne Soğuk Sıkım Üzüm Çekirdeği Yağı’nı mı incelediniz mi?

Share this post

There are no comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.