Patchouli Uçucu Yağı ile Yaşam Alanlarınıza Bolluk Bereket Enerjisini Davet Edin!

Patchouli Uçucu Yağı ile Yaşam Alanlarınıza Bolluk Bereket Enerjisini Davet Edin!

Paçuli Patchouli-Yağı

Patchouli uçucu yağı nın sıcak, baharatlı ve duyulara hitap eden kokusu genellikle hippi nesli ile ilişkilendirilir. Bu yüzden de “altmışların kokusu” olarak da anılır. Patchouli uçucu yağı lavanta, nane ve adaçayı gibi bilinen aromatik bitkilerin ailesine ait olan çok patchouli bitkisinin yapraklarından distilasyon yoluyla elde edilir.

Tarihte patchouli uçucu yağı?

1960’larda kullanımı yaygın olmasına rağmen, yüzlerce yıl önce kullanılmaya başlanmıştır. Avrupalı tüccarlar patchouliyi altın ile takas ederlerdi. Hatta geçmiş kaynaklara baktığımızda yarım kilo patchouli, yarım kilo altın değerindeydi. Patchouli yağı, adını Hintçe’de “koku vermek” anlamına gelen “pacholi” kelimesinden aldığına inanılır. Başka bir teori ise, adının, “yeşil yaprak” anlamına gelen Eski Tamilce (Sri Lanka ve Hindistan yaşayan Tamlice’lerin dili) “patchai” ve “ellai” kelimelerinden geldiğini belirtir. Bu değerli yağın kullanımını birçok kadim ritüelde de rastlayabilirsiniz. Özellikle bolluk ve bereket getirmesi için birçok kadim öğretide kullanıldığını görebiliriz. Eski din adamlarının ve burjuvaların bolluk berekti çağırmak için kullanıldığına inanılmaktadır.

Patchouli etkileri ve kullanım alanları?

Patchouli uçucu yağı içerdiği bileşenler sayesinde birçok terapötik etki sağlar. Bu bileşenler yağa topraklayacı, dengeleyici ve sakinleştirici özellikler sağlar. Bu özellikleri sayesinde meditasyon, yoga gibi spritüel öğretilerde kullanımına çokça rastlarız. Bunun yanı sıra kozmetik, aromaterapi, parfüm ve ev temizlik ürünlerinde çokça rastlayabileceğiniz bir uçucu yağ.

Patchouli uçucu yağı kullanılır?

Patchouli uçucu yağ olduğu için direkt olarak cilde uygulanmamalı. Mutlaka sabit bir yağ (tatlı badem, susam … vb) ile seyrelterek kullanılması gerekir. 100 ml susam yağı içerisine 10 damla paçuli uçucu yağı ekleyerek kendi masaj yağınızı hazırlayabilirsiniz. Bunun haricinde ortamı kokulandırmak için difüzor yardımıyla kullanabilir veya kendi oda spreyinizi hazırlayabilirsiniz.

Patchouli yağı ile bolluk berek spreyi nasıl yapılır?

100 ml boş bir şişe içerisin 30 ml etil alkol ve 70 ml distile su koyun. Hazırladığınız bu karışım içerisine 10 damla paçuli uçucu yağı, 50 damla günlük uçucu yağı ve 5 damla lavanta uçucu yağı ekleyin. Karışımı hazırladıktan sonra iyice çalkalayın. Karışınız hazır:) 

Hazırladığını bolluk berek karışımını evinize, ofisinize ve eşyalarınıza uygulayabilirsiniz.

Keyifle Kullanmanız Dileğiyle…

La Vie Ancienne Paçuli Uçucu Yağı (Patchouli) ürününü incelemek için aşadaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz!

Share this post

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.