Tırnak Bakım Yağı Nedir? 

Tırnak Bakım Yağı Nedir? 

Tırnak bakım yağı, tırnaklara ve tırnak etlerine uygulanan kozmetik bir üründür. Kütikül yağlarının genelde ana bileşenlerini sabit yağlar oluşturur (tatlı badem yağı, jojoba yağı …vbg). Tırnakların daha güçlü ve sağlıklı uzamasını destekler.

Tırnak Bakım Yağı Ne İşe Yarar?

Düzenli olarak tırnak bakım yağı kullanmanın, tırnaklar ve tırnak etleri için birçok faydası var.

Nemlendirme: Tırnak bakım yağı hem tırnakların hem de tırnak etlerinin nemlenmesine yardımcı olur. Özellikle hava değişikliği veya kuruluktan çatlaklar oluşan tırnak etlerini yumuşatır ve onarır.

Manikür ve Pedikür Geciktirme: Tırnak bakım yağının en çok tercih edilme sebeplerinden biri manikür ve pedikürü geciktirmesi. 

Güçlü Tırnaklar: İçeriğindeki doğal vitaminler ve antioksidanlar sayesinde tırnakların çok daha güçlü ve sağlıklı uzamasını sağlar. Tırnakları ve tırnak etlerini besler. Tırnakların çabuk kırılmasını ve soyulmasını engeller.

Şeytan Tırnaklarını Önler: Kuru ve çatlamış tırnak etleri zamanla şeytan tırnağına neden olur. Düzenli olarak kullanıla tırnak bakım yağı şeytan tırnaklarının oluşmasının önler.

Sağlıklı Tırnaklar: Düzenli tırnak bakım yağı kullanmak tırnakların çok daha sağlıklı olmasını sağlar. Bu da tırnakların görünümü hem daha canlı hem de daha sağlıklı yapar. 

Genel olarak, tırnak bakım rutininizin bir parçası olarak tırnak bakım yağı kullanmak tırnaklarınızı ve tırnak etlerinizi sağlıklı ve canlı tutmanızı destekleler.

Tırnak Bakım Yağı Nasıl Uygulanır?

Tırnak bakım yağları genel olarak damlalık, fırça veya roll-on başlıklardadır. Bu sayede her bir tırnağa uyulması oldukça pratiktir. Uygulamayı yaparken en önemli noktalardan biri tırnaklarınızda oje olmaması ve ellerinizin temiz olmasıdır. Tırnak bakım yağınızı uyguladıktan sonra tırnaklarınızı, tırnak bakım fırçalarıyla fırçalayarak ölü deriden arınmasını sağlayarak manikür sürenizi uzatabilirsiniz.

Neden La Vie Ancienne Huile Cuticule ?

“Huile Cuticle – Tırnak Bakım Yağı”, yüksek antioksidan özelliğini vişne/kiraz çekirdeği, koenzim Q10 ve E vitamini içeriğinden almaktadır. Koenzim Q10 içeriği sebebiyle serbest radikalleri etkisizleştirerek dış etkenlerden oluşabilecek hasarı minimuma indirirken, cildin kolajen ve elastin üretimini arttırarak cilt hücrelerinin yenilenmesini destekler. İçeriğindeki uçucu yağların cilt yenileyici, antimikrobiyal ve anti aging özellikleri sayesinde tırnakların güçlenmesine, deforme olmuş tırnak etlerinin yenilenmesine ve nemlenmesine destek olur. Tırnak bakım fırçası uygulaması ile ölü derilerden arınmış tırnak etlerine masaj yaparak uygulandığında tırnak etlerini yumuşatır ve manikür süresinin uzamasını sağlar.

La Vie Ancienne Tırnak Bakım Yağı ( Huile Cuticle ) ürününü inceleyin!

Share this post

There are no comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.