Neden Cilt Serumu, Bakım Rutinine Dahil Edilmeli?

Neden Cilt Serumu, Bakım Rutinine Dahil Edilmeli?

Harika bir cilt sadece genetik bir mesele değildir. Aslında günlük alışkanlıklarınız aynada gördükleriniz üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Bunun içinde her zaman söylediğimiz gibi iyi bir cilt serumu ile bir bakımı rutinine sahip olmak oldukça önemli.

Yüz serumlarının harikaları hakkında bilgi vermeden önce, temel bilgilerle başlayalım: Yüz serumu nedir? Yüz serumları, tipik yüz nemlendiricilerinden daha yüksek konsantrasyonda aktif bileşenler içeren hafif nemlendiricilerdir. Aynı zamanda belli bir cilt problemini hedefleyen akne, sarkma, sivilce ve kırışıklık gibi sorunlarla savaşmak özel olarak hazırlanmış karışımlardır. Serumlar ayrıca tipik olarak bir nemlendiricilerden daha incedir, bu da onların cilt tarafından çok daha kolay emilmesini sağlar.

Aşağıda, rutininize serum eklemek isteyebileceğiniz yedi nedeni sıralıyoruz.

1. Lekelere Karşı Savaşmak

Günlük UV ışınlarına maruz kalmak yaşlanma, donuk cilt, renk değişimlerine neden olur. Böyle bir durumda leke karşıtı bir serum hazırlamak ve kullanmak iyi bir seçenek olacaktır. Örneğin: 30 ml Kuşburnu Çekirdeği yağına 7 damla Günlük uçucu yağı ekleyerek hem kolay hem de uygun fiyatlı bir serum hazırlayabilirsiniz.

2. Donuk Cilt Görünümünü Aydınlatmak 

Yaşlandıkça, cildimiz doğal olarak parlaklık görünümünü kaybetmeye başlar. Daha aydınlık bir cilt için aydınlatıcı bir serum hazırlamak ve kullanmak iyi bir seçenek olacaktır. Örneğin: 30 ml Üzüm Çekirdeği yağına 7 damla tıbbi lavanta uçucu yağı ekleyerek hem kolay hem de uygun fiyatlı bir serum hazırlayabilirsiniz.

3. Cildi Dolgunlaştırmak ve Kırışıklıkları Azaltmak 

Yüz serumlar yaşlanma karşıtı cilt bakım rutininde hayati bir rol oynar. Kırışıklıklar ve kurulukların arttığını fark ediyorsanız hemen rutininize bir serum dahil etmelisiniz. Örneğin: La Vie Ancienne Anti Âge Sérum-Élixir de Beauté Olgun Ciltler veya Genç Ciltler serumu.

4. Cilt Sarkması İle Mücadele Etmek

Olgunlaştıkça cildiniz, özellikle elmacık kemikleriniz ve göz altı gibi hassas bölgelerde yavaş yavaş nem ve hacim kaybedebilir. Hacim ve nem tutulmasını yenilemek ve bu bölgelerdeki sarkmalarla mücadele etmek önemlidir. Örneğin: 15 ml üzüm çekirdeği yağına 15 ml skualen yağı ve 7 damla paçuli uçucu yağı ekleyerek hem kolay hem de uygun fiyatlı bir serum hazırlayabilirsiniz.

5. Aknelere Karşı Savaşmak

Akne birçok cilt için ortak bir sorun. Yaşam koşulları, stres düzeyi, beslenme alışkanlıkları ve yanlış ürün kullanımından meydana gelir. Eğer ki bir akne sorunu varsa iyi bir cilt serumu sizin için çok önemli olacak. Örneğin: 50 ml jojoba yağına 7 damla tıbbi lavanta uçucu yağı ve 5 damla çay ağacı uçucu yağı ekleyerek hem kolay hem de uygun fiyatlı bir serum hazırlayabilirsiniz.

6. Cildinizi Nemlendirmek

Cildiniz aşırı derecede kavrulmuş hissettiğinde, tek başına bir nemlendirici onu kesmeyebilir. Kuru cildinizi hayata döndürmek için altına nemlendirici bir yüz serumu uygulamak iyi bir fikir. Örneğin: 30 ml skualen yağına 7 damla paçuli uçucu yağı ekleyerek hem kolay hem de uygun fiyatlı bir serum hazırlayabilirsiniz.

Artık serum kullanmada hepinizin ikna olduğunu duyar gibiyiz. Cilt bakımınıza ekleyeceğiniz bu minik dokunuşlarla birçok fark yaratmaya hazır mısınız?

La Vie Ancienne’nin bakım serumlarını ziyaret etmeyi unutmayın!

Share this post

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.