Cilt Rutininde Maske

Cilt Rutininde Maske

Cildi sağlıklı ve temiz tutmak için, düzenli bir rutin uygulamanın önemini artık hepimiz biliyoruz.

Nasıl bir rutin oluşturacağınız sizin cilt tipiniz, ürün kullanım alışkanlıklarınız ve yoğunluğunuza göre değişkenlik gösterir.

Çeşitli cilt rutinlerine baktığımızda hepsinde ortak olan maskeleri görüyoruz. Maske kullanımı hem eğlenceli hem de diğer cilt ürünleri gibi her gün uygulanması gereken bir pratik değil. Haftada 1 kere uygulamanızın yeterli.

Kozmetik sektörüne de baktığımızda birçok maske seçeneği çıkıyor karşımıza bunlar: kağıt maskeler, kil maskeleri, su bazlı maskeler ve yağ bazlı maskeler olarak ayrılıyor.

Özellikle, doğal olması ve kolay uygulanmasıyla son zamanlarda ön plana çıkan kil maskeleri doğal cilt bakım rutinlerinin vazgeçilmezlerinden.

Kil Nedir?

Killerin hepsi silisyum ve minarel oluşan tabakalardan oluşmaktadır. İçlerinde bulunun katmanların kendilerine ait özellikleri mevcuttur. Örneğin toksin emebilme özelliklerinin olması gibi. Katmanların sayısına ve boyutsal yapılarına bağlı olarak killer farklı özelliklere ve su emme kapasitesine sahiptir.

Killer oldukça güçlüdür bu nedenle killeri kullanarak bir formül kurarken cildinizin ihtiyacına ve nem seviyesini dikkate almanız çok önemli. La Vie Ancienne olarak La Masque Clarte’yi bu bilgiler doğrultusunda tüm cilt tiplerine uygun olacak şekilde formüle ettik. 

Neden La Masque Clarté‘yi ?

La Masque Clarte La Vie Ancienne tarafından özel olarak formüle edilmiştir. Özellikle formülü kurarken tüm cilt tiplerine uyacak bir karışım planlandı. İçerisinde bulunun pembe kaolin killer arasında en emici olması özelliği ile ön plana çıkıyor. Sebumu dengeleme özelliği ciltte bulunan fazla yağında arınmasına yardımcı olur. İçerikte bulunan bir diğer kil olan rhasoul kil ise yumuşak yapısı sayesinde cildi nemlendirir. Cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlar ve gözenekleri temizler. Formülasyonu diğer oluşturan içeriklere baktığımızda aspir yağı cilt bariyerini güçlendirmesi, hint yağı ise cildi derinlemesini temizleme ile ön plana çıkar. Son olarak da formülasyona bulunan aktifler yani uçucu yağları incelediğimizde paçuli nem vermesi ile ön plana çıkarken, ıtır ve limon uçucu yağları gözenek ve siyah noktalarla savaşır. %100 doğal içeriğiyle, tüm cilt tiplerine uygun olarak formüle edilmiştir.

Maskelerin bu kadar artısını öğrendikten sonra sizlerde bu pratik rutini cilt bakımınıza katmaya ne derisiniz?

Cilt rutininiz için La Masque Clarté‘ yi aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Share this post

There are no comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.